Düz Bantlı Konveyörler


Düz Bantlı Konveyörler

Düz Bantlı Konveyör Sistemleri
Düz Bantlı Konveyörler, adı ile uyumu biçimde, düz ve pürüzsüz bir şekilde imal edilmek suretiyle ambalajlı ya da ambalajsız ürünlerin taşınmasına yardımcı olan üretim bantlarıdır. Rulolar sayesinde dönüşünü tamamlayan bu ürün, düşük bir enerji gücü ile hareketini sağlar ve nispeten çok daha sessiz bir üretim bandıdır. Düz Bantlı Konveyörler, üretilen ürünleri bir noktadan diğer bir noktaya taşımak için imal edilmiştir. Diğer çeşitlerine göre en az maliyetli ve en hızlı taşıma yapabilen sistemdir. Bant taşıması gereken yüklerin ağırlığı sebebiyle zaman içinde arıza vermemesi için her zaman en sağlam maddelerden üretilmelidir. Ekonn, bunun için çelik ve alüminyum alaşımları ile sorunsuz bir üretim fırsatı vermektedir.

Ruloların sağladığı dönme kuvvetini kullanarak en hızlı taşımayı yapmaktadır. Düz Bantlı Konveyörler, genel olarak dış malzemesi PVC’dir ve bu da taşınan malın soğuk, ağır, ince, uzun, sıcak olmasının vereceği dışsallıkları ortadan kaldırmaktadır. Düz Bantlı Konveyörler, hemen her fabrikada görülebilecek bir makinedir. Düz bantlı konveyör sistemleri, sektörde kullanılan temel donanımlardır. Bu tür sevkiyatın gerekli olduğu tüm üretim, depolama ve paketleme tesislerinde kullanılan bir üründür. Taşıması yapılan ürünler tozlu, taneli birleşimler olabilir. Torba, çuval olabileceği gibi paketsiz ve düzensiz formda ürünler de olabilmektedir.

Düz Bantlı Konveyör Sistemleri Nedir?
Düz Bantlı Konveyörler, herhangi bir malzemeyi bir noktadan başka bir istenilen noktaya taşımayı amaçlayan, hareketini birçok kaynaktan elde edilen enerji ile sağlayabilen, örneğin motor gücü ile ya da yerçekimi ile sağlanabilen, sürekli bir otomasyon sistemidir. Üretim sistemlerinin gelişmesi sonucu otomasyonda üretimin sürekliliğini sağlayan en önemli parçalarından biridir. En az insan gücü ile çalışan bu mekanizma, en ağır yüklerin en az insan müdahalesi ile taşınmasına dayanmaktadır.Günümüzde konveyörler, müşteri ihtiyaçlarına göre her fabrikanın ve endüstrinin aksesuarı sayılabilecek kadar popüler ve işlevseldir.Ve fabrika tarafından belirlenenler fiziksel olarak verilen imkanlarla üretilir. Kendi içerisinde de birçok alt dalı bulunan konveyör sistemleri koşullara uygun olarak üretilerek maksimum faydayı müşterilerine sunuyor. 

Düz Bantlı Konveyör Sistemi Nasıl Çalışır?
Yapı itibari ile çok sağlam olması gereken konveyörler, en kaliteli ve sağlam materyallerden üretilmektedir. Çelik veya alüminyum şaselerden oluşan konveyörler, taşıdığı ürünleri sağlam ve uzun süreli taşıması konusunda büyük bir öneme sahip olmaktadır. Mantığı en basit şekilde anlatmak gerekirse, üretime katılan veya imal edilen nihai ürünlerin insan faktörünü en aza indirerek taşıma bantları vasıtasıyla olması gereken yere taşınmasıdır. İnsanların hızlı ve doğru bir şekilde hareket ettiremeyeceği yüklerle fabrikanın bir köşesinden diğerine en hızlı ve konforlu şekilde mal taşımaya olanak sağlar. .Fabrika yapısına göre kurulan konveyörler ile üretim yüksek hızlara ulaşarak, ara ürünlerin son ürüne dönüşme süreci en kısa sürede hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Her İhtiyaç İçin Gelişmiş Yöntemler
Ekonn, sektöründeki diğer çözüm ortağı üretici firmalarla iş birlikleri sağlayarak çeşitli konveyör sistemlerini hizmetinize sunmaktadır. Firmaların istediği şekilde, fabrikalarının fiziki koşullarının gereğine göre üreterek en efektif üretim şemasını sizlere sunmaktadır. Yüksek teknoloji ile üretilen üretim bantlarımız ile sizin de üreteceğiniz ürünlerin kalitesine doğrudan katkıda bulunuyor. Maliyetlerini doğrudan etkileyerek firmaların karlılık düzeyini de etkilemektedir. Kalite standardında ödün vermeyerek her sektöre uygun olarak üretimi yapılmaktadır. Maliyetleri düşük tutarak ve aynı zamanda sağlam oldukları için minimum bakım süreleri ile üretiminden ödün vermeden kaliteli bir hizmet almanıza olanak sağlıyoruz. Bizimle internet sitemizdeki iletişim numaralarından iletişim kurarak size uygun tekliflerimizi öğrenebilirsiniz.

TR EN
Copyright © 2024

KUSURSUZ

Çözümlerimiz

EKONN A.Ş
Pzt. Cum. 09:00 - 18:00Orhan Gazi Mahallesi 1720 Sokak No: 1, 34538
Esenyurt/İstanbul
Copyright © 2024
Web Tasarım birNC
Web Tasarım birNC Web Tasarım