Geri Dönüşüm Konveyörleri


Geri Dönüşüm Konveyörleri

Geri Dönüşüm Konveyörleri
Geri Dönüşüm günümüzde sürdürülebilir üretimin en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Geri dönüşüm süreci arta kalan malların ya da çöplerin sisteme boşaltılması ile başlamaktadır. Bu başlangıç konveyör sistemlerinin hareket etmesi ile başlar. Süreç ayrıştırma, yıkama ve kurutma süreci ile son bulmaktadır. Bu süreçte bu bantlar önemli bir yer tutmaktadır. Ana görevleri ve özellikleri bu iş için çok uygun bir uyarlama ile dönüştürülebilir. Ayrıştırma içeriklerini seçer ve gerekli olan parçaları ayırarak gereksiz parçalarında ayrıştırılması ile bu süreçte görevini tamamlar. Bu görevlerini yerine getirirken gerekli anlarda titreşir ve gerekli malzemeleri ayırabilir. öte yandan metal maddeleri ayrıştırması gerekiyorsa da mıknatıs özelliği entegre edilerek gerekli maddeleri ayrıştırabilir. Ve bunu çok kısa sürede ve yüksek başarı yüzdesi ile gerçekleştirir.

Geri Dönüşüm Konveyörü Nedir?
Son yıllarda üretim teknolojilerinde artan gelişmelerle artık üretim sürecine katkı sağlamayacak şekilde ömrünü tüketmiş olan tüm ürünleri geri dönüşüm ile tekrar üretime aktarabilmektedir. Bu ürünler tekrar üretim sürecine girmesi için tekrar işleme sürecine girer ve üretim için uygun hale getirilir. Bu işlem için özel olarak üretilen konveyörler ile gerekli ekipman edinilmiş olur. Ayrıştırma özelliğine sahip olan konveyörler sayesinde bu işlem en basit şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Konveyörler ile ürünler ya da atıklar en düşük maliyetler ile A noktasından B noktasına en hızlı ve efektif şekilde taşınması öngörülmüştür. Bu işlem açık bir şekilde yapıldığı için işlem halihazırda yapılırken denetleme imkanına sahiptir. Bu işlemde insan etkisini minimum düzeyde tutarak tamamen otomasyon şekilde dakikalar içinde gerçekleştirir. Anlık denetim unsurunun da etkisi ile sıfıra yakın derecede hata payı ile geri dönüşüm süreci gerçekleşir. Ekonn olarak geri dönüşümün önemini bilerek bunlara en uygun bantları üretmeyi ilke edinmiştir. 

Geri Dönüşüm Konveyörü Nasıl Çalışır?
Geri dönüşüm konveyörleri, herhangi bir malzemeyi bir noktadan başka bir istenen noktaya taşımayı amaçlayan, hareketini motor gücü veya yerçekimi mekanizması gibi birçok kaynaktan elde edilen enerji ile güçlendirilen sürekli bir otomasyon sistemidir. En ağır ve karmaşık yüklerin en az insan müdahalesi ile taşınmasına dayalı bir sistemdir. Geri Dönüşüm Konveyörleri günümüzde o kadar popüler ve işlevseldir ki, müşteri ihtiyaçlarına göre her fabrikanın ve endüstrinin aksesuarı olarak değerlendirilebilir. Fabrika tarafından belirlenenler ise fiziki imkanlarına göre üretimi sağlanmaktadır. Birçok alt kolu da bulunan konveyör sistemleri geri dönüşüm sisteminin gerçekleşebilmesi adına üretilmekte ve müşterilerine maksimum fayda sağlamaktadır.

Yapısal olarak çok güçlü konveyörler en kaliteli ve dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Çelik veya alüminyum şaseli konveyörler taşıdıkları ürünlerin uzun süreli dayanıklı nakliyesi için çok önemlidir ve üretime mantığı dahil etmenin veya üretilecek nihai ürünleri ihtiyaç duyulan yere taşımanın en kolay yoludur. İnsan faktörlerini en aza indirmek için bir konveyör bant kullanılır. Bu, fabrikanın bir köşesinden diğerine malların en hızlı ve en uygun şekilde taşınmasını sağlayarak, insanlar tarafından hızlı ve doğru bir şekilde taşınamayan paketleri taşımasını sağlar. Konveyör fabrika yapısına göre kurularak üretim hızı arttırılabilir ve dönüşüm işlemi en kısa sürede hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Her İhtiyaç İçin Gelişmiş Yöntemler
Ekonn firması, firmanızın ihtiyacı olan konveyör sistemlerini tespit ederek sizlere en uygun konveyör sistemini imal etmeyi amaç edinmiştir.Kalite standardında ödün vermeyerek her sektöre uygun olarak üretimi yapılmaktadır. Maliyetleri düşük tutarak ve aynı zamanda sağlam oldukları için minimum bakım süreleri ile üretiminden ödün vermeden kaliteli bir hizmet almanıza olanak sağlıyoruz. 
 

TR EN
Copyright © 2024

KUSURSUZ

Çözümlerimiz

EKONN A.Ş
Pzt. Cum. 09:00 - 18:00Orhan Gazi Mahallesi 1720 Sokak No: 1, 34538
Esenyurt/İstanbul
Copyright © 2024
Web Tasarım birNC
Web Tasarım birNC Web Tasarım