Çelik Konveyör


Çelik Konveyör

Çelik Konveyör
Konveyör, gündelik hayatta çok karşılaşılmayan bir kelime olsa da, endüstri dünyasında isminden en çok bahsedilen aracın ismidir. Üretim veya depolama tesislerinin hayati donanımlarından birisi olan konveyörler, farklı çeşitleri ile birçok tesiste kullanılıyor. Kelime anlamıyla bakacak olursak yerde ya da belirli bir yükseklikte bulunan, belirli bir devrenin kendi içinde yük ve materyallerin taşınmasına yardımcı olan donanım olarak tanımlanan aracın, halk arasında bilinen ismiyle de taşıma bandıdır.

Fabrika içerisinde hammaddelerin, nihai ürünlerin ya da ürün yapımında kullanılan materyallerin dolaşımını sağlamakla görevlidir. Düşük enerji ile yüksek fayda sağlayarak ağır maddelerin fabrika içerisinde en uçtan uca taşınmasına yardımcı olur.Konveyörler her üretim sektöründe çok büyük rollere sahip bir cihazlardır. Birbirinden çok farklı sektörlerde bile konveyör ortak bir payda olarak karşımıza çıkıyor. Ekonn konveyör sistemi ile üretim yapan hemen her sektör adına bu üretimi gerçekleştiriyor. Yüksek ve kaliteli teknolojimiz sayesinde fabrikanın büyüklüğüne göre her boyut ve şekilde üretilerek kullanıcıları için maksimum fayda sağlaması sağlanıyor. Ekonn konveyörler ile sizler için her sektörde yüksek verimlilikle hizmet edebilmeleri için üretilir.

Çelik Konveyör Nedir?
Çelik konveyör herhangi bir malzemenin bir noktadan istenilen diğer noktaya ulaşabilmesini amaç edinen devamlı bir otomasyon sistemidir. Sahip olduğu hareketi birçok kaynaktan elde ettiği enerji ile sağlayabilmektedir. Örneğin, dahili bir motor gücü, kas gücü ya da doğanın kanunu olarak yer çekimi ile sağlanabilir. Konveyör, özünde gelişen üretim sistemlerinin bir sonucu olarak otomasyon halinde üretimin devamını sağlayan en önemli parçaların başında gelmektedir. En az insan gücü ile çalışan bu mekanizma en ağır yükleri minimum insan etkisi ile taşınmasını esas alır.

Günümüzde artık her fabrikanın ve sektörün demirbaşı sayılabilecek kadar popüler ve işlevsel olan konveyörler, müşterinin isteği ve fabrikanın fiziki koşullarının vereceği imkanlar doğrultusunda her koşula uygun olarak imal edilebilmektedir. Kendi içerisinde de birçok alt dalı bulunan konveyör sistemleri koşullara uygun olarak üretilerek maksimum faydayı müşterilerine sunuyor. Yapı itibari ile çok sağlam olması gereken konveyörler, en kaliteli ve sağlam materyallerden üretilmektedir. Çelik veya alüminyum şaselerden oluşan konveyörler, taşıdığı ürünleri sağlam ve uzun süreli taşıması konusunda büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Çelik Konveyör Nasıl Çalışır?
Mantığının en basit haliyle anlatılması gerekirse, üretime katılacak ya da üretilmiş nihai malların olması gereken yere hareketli bantlar sayesinde taşınmasıdır. İnsan faktörünü minimize ederek hatasız ve hızlı bir şekilde insanın taşıyamayacağı yükleri fabrikanın bir köşesinden bir diğer köşesine en hızlı ve uygun yol ile malların taşınmasına olanak sağlamaktadır. Fabrikanın yapısına uygun olarak kurulumu yapılan konveyörler ile üretim büyük bir hız kazanarak en kısa sürede ara mallarının nihai mal olma süreci hızla yapılmaktadır.

Her İhtiyaç İçin Gelişmiş Yöntemler
Biz Ekonn olarak pek çok sektörde faaliyet gösteren firmalara uygun olan konveyörlerin üretimi olarak sorumluluk alıyoruz. Kullanılan sağlam ve ileri teknolojimiz ile fabrika ve tesislerin uzun süre dayanabilen konveyörleri üreterek ülke üretimine katkı sağlamayı kendimize görev edindik. Kaliteli üretim standartlarından asla ödün vermeyerek ürettiğimiz ürünler ile her sektöre uygun, maliyetleri düşük tutarak ve aynı zamanda sağlam oldukları için minimum bakım süreleri ile üretiminizden ödün vermeden kaliteli bir hizmet almanıza olanak sağlıyoruz. Bizimle internet sitemizdeki iletişim numaralarından iletişim kurarak ya da firmamıza gelerek uygun teklifler alıp, en kısa zamanda üretiminizi artıracak konveyör sistemlerine erişebilirsiniz.

 

 

TR EN
Copyright © 2024

KUSURSUZ

Çözümlerimiz

EKONN A.Ş
Pzt. Cum. 09:00 - 18:00Orhan Gazi Mahallesi 1720 Sokak No: 1, 34538
Esenyurt/İstanbul
Copyright © 2024
Web Tasarım birNC
Web Tasarım birNC Web Tasarım