Helezon Konveyörler


Helezon Konveyörler

Helezon Konveyörler
Bir diğer adı vidalı konveyör olan bu konveyör sistemi, toz veya granül muhteviyatlı ürünleri bir noktadan bir diğer noktaya aktarımını sağlamaya yönelik olarak imal edilmiş konveyör sistemidir. İçerisinde bulunan kaba tabiri ile açıklamak gerekirse dönen vidalar sayesinde ürünlerin taşınmasını amaçlayan bu sistemde bir tüp veya kanal içerisine yerleştirilmiş vidaların dönüşü ile hareket sağlanmaktadır. Bu konveyör sistemi bir çok endüstri dalında kullanımı son zamanlarda yaygınlaşmıştır. Kullanıldığı ve taşıdığı ürünlere örnek vermek gerekirse, gıda posaları, tahıllı ürünlerin, hayvanlar için imal edilen yemlerin taşınmasında düşük güç üretiminin sağladığı maliyet faydalarına olanak sağlamaktadır. Taşınan ürünün mahiyetine göre eğim ve yataylık sağlayarak üretim bandı üzerinde sarfiyatı minimuma indirmeyi amaçlamaktadır. Çalışılan ürünün muhteviyatına göre çeşitli şekil ve formlarda sizlerin isteğine göre imal etmeyi planlıyoruz.

Ekonn olarak vizyonumuz, helezon konveyörler ve diğer bant sistemlerini en üst seviyede kalite standartlarında üretmek ve bununla birlikte, ihtiyacınız olan üretim maliyetlerine erişebileceğiniz fiyatlarla sunmaktır.

Helezon Konveyörler Nedir?
Yapısı itibari ile toz toplama, tane olarak çok küçük miktarlı olan un ve şeker gibi ürünlerin üretiminde el değmeden doğru bir şekilde iki hedef doğrultusunda hızlı ve etkili bir taşıma kolaylığı sunuyor. Kimyasal maddelerin de taşınmasında en önemli süreçlere eşlik ediyor. Üretimi sırasında belirli karışımların elde edilmesinde de helezon konveyör sistemleri, önceden belirlenmiş oranlarda yapılan karışımları sıfıra yakın hata payıyla gerçekleştirebiliyor.

Helezon Konveyör, herhangi bir malzemeyi bir noktadan başka bir istenilen  noktaya taşımayı amaçlayan, hareketini birçok kaynaktan elde edilen enerji ile sağlayabilen, örneğin motor olarak yerçekimi ile sağlanabilen sürekli bir otomasyon sistemidir.En az insan gücü ile çalışan bu mekanizma, en ağır yüklerin en az insan müdahalesi ile taşınmasına dayanmaktadır.Günümüzde konveyörler, müşteri ihtiyaçlarına göre her fabrikanın ve endüstrinin demirbaşı sayılabilecek kadar popüler ve işlevseldir. Fabrika tarafından belirlenenler fiziksel olarak verilen ölçütler doğrultusunda üretilir.

Helezon Konveyörler Nasıl Çalışır?
En basit mantıkla açıklanması gerektiğinde bu sistemleri şöyle açıklayabiliriz. Üretime katılacak olan ya da üretim aşamasının geçilmesine rağmen hala fabrika içerisinde bulunan ürünlerin nihai hedefine ulaşmak üzere nakliye sistemine aktarılması gereken ürünleri ya da hammaddeleri istenilen noktalara aktarılmasına olanak sağlamaktadır. İnsan faktörünün en az düzeyde tutulması dolayısı ile taşınamayacak kadar ağır ya da sıvı maddeleri zararsız ve israfsız bir şekilde düşük güç üretimi ile aktarılmasına ve insandan beklenemeyecek kadar hızlı ve stabil bir şekilde taşınmasına olanak sağlamaktadır. Fabrikaların fiziksel yapısı dikkate alınarak oluşturulan bu konveyör sistemleri üretime büyük bir hız kazandırarak çok daha kısa sürede çok daha hızlı ve zamanın iyi kullanılmasına olanak tanıyan bir sistemler bütünüdür. Taşınması gereken ürünlerin muhteviyatına göre de bu helezon sistem olabilirken bir başka ürün grubuna da düz, eğimli ya da başka bir konveyör sistemi oluşturulabilmektedir. 

Her İhtiyaç İçin Gelişmiş Yöntemler
Ekonn, pek çok sektörün ülke ekonomisine katma değer sağlamasına, ürettiği konveyör sistemleri ile katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Kullanılan ürünlerin sağlam olması dolayısıyla uzun ömürlü konveyör sistemleri işletmelerin üretim devamlılığına katkıda bulunması açısından çok önemli görevler üstlenmektedir. Sizler de Ekonn tarafından üretilmiş olan konveyör sistemlerine sahip olarak üretiminize hız kazandırabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek fabrikalarınız ve işletmeleriniz için uygun yapıda konveyör sistemlerini satın almak istiyorsanız internet sitemizde bulunan telefon numaralarından bizlere ulaşabilir ya da firmamıza gelerek ürünleri yerinde inceleme fırsatı ile birlikte tekliflerimizi değerlendirme imkanına ulaşabilirsiniz.
 

TR EN
Copyright © 2024

KUSURSUZ

Çözümlerimiz

EKONN A.Ş
Pzt. Cum. 09:00 - 18:00Orhan Gazi Mahallesi 1720 Sokak No: 1, 34538
Esenyurt/İstanbul
Copyright © 2024
Web Tasarım birNC
Web Tasarım birNC Web Tasarım