Manyetik Neodyum Konveyör


Manyetik Neodyum Konveyör

Manyetik Neodyum Konveyör
Manyetik neodyum konveyör sistemleri talaş ve çapak konveyörleri olarak da bilinmektedirler. CNC işleme parkurlarından çıkan demir kırıntıları, toz parçaları ve preslere bağlı olarak çıkan atık parçaların taşınmasında kullanılan konveyör sistemleridir. Manyetik neodyum konveyör firmaların ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile yapılan ürünlerdir.Manyetik ismi palet sisteminde kullanılan neodyum mıknatıs ile talaş ve çapakları kendine doğru çekmesi ve dökülmeyi engelleyen sistemlerin oluşturulmasından kaynaklanmaktadır. Demir toz kırıntıları için en uygun ekonomik ve de uzun ömürlü konveyörlerdir.

Manyetik taşıyıcı ürün ile temas etmediği için konveyörün bozulma riski de oluşmamaktadır. Bu ürün büyük boyutlu ağır yüklerin taşınması kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Geri dönüşüm işletmeleri, maden işletmeleri, demir, bakır, alüminyum metal sanayi işletmeleri ve plastik sanayi işletmeleri gibi sektörlerde kullanılmaktadır. Kırık demir, toz gibi atık ürünlerin taşınmasında oldukça verimli bir sistemdir. Ayrıca yağlı malzemelerin taşınmasında da rahatlıkla kullanılabilir. Diğer sistemlere göre az miktarda bakım gerektirmektedir ve uzun ömürlüdür. Mıknatıslar sayesinde ürünlerin dökülmesi engellenir ve temiz bir iş yapılmaktadır.

Manyetik Neodyum Konveyör Nedir ?
Mıknatıslar, günlük yaşamda ve endüstride hediyelik eşyalardan elektrikli aletlere kadar çeşitli ürünlerin üretimi için kullanılmakta ve gün geçtikçe daha popüler hale gelmeye başladı. Genelde insanlar neodimyum mıknatısı şu şekilde adlandırır: süper mıknatıs, sonsuz mıknatıs, güçlü mıknatıs, nadir toprak mıknatısı, neodimyum demir bor mıknatısıdır. Bu tür boyut olarak çok küçük olsa da çekim gücü oldukça fazladır. Manyetik özelliğini kaybetmezler ve mobilyalarda, hediyelik eşyalarda kullanılırlar. Manyetik Neodyum en güçlü mıknatıs gurubu neodyum türüdür. Bildiğimiz normal mıknatıslar negatif kutuplara sahiptir ve metalleri çekmeleri ile bilinirler. Bir çok ortamda, firmalarda, sanayilerde kullanılmaktadırlar. Ancak bu tür eski mıknatıslardan biraz daha farklıdır. Bunlar çok güçlü manyetik alanlara sahiptir ve çok dayanıklı mıknatıslardır. Manyetik ismi palet sisteminde kullanılan neodyum mıknatıs ile talaş ve çapakları kendine doğru çekmesi ve dökülmeyi engelleyen sistemlerin oluşturulmasından kaynaklanır. Demir toz kırıntıları için en uygun ekonomik ve uzun ömürlü konveyörlerdir. Manyetik taşıyıcı ürün ile temas etmediği için konveyörün bozulma riski oluşmamaktadır. Bu ürün büyük boyutlu ağır yüklerin taşınmasında tavsiye edilmemektedir. Geri dönüşüm işletmeleri, maden işletmeleri, demir, bakır, alüminyum metal sanayi işletmeleri ve plastik sanayi işletmeleri gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

Manyetik Neodyum Konveyör Nasıl Kullanılır ?
Manyetik neodyum konveyör firmaların ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile yapılan ürünlerdir. Firmalardan gelen talepler üzerine keşiflerden elde edilen veriler doğrultusunda yapılmaktadır. Bu sistemlerde bulunan mıknatıslı separatörler ve metal konstrüksiyonlar üretilmektedir. Manyetik neodyum konveyörler, imalat sonrası oluşan toz, kırıntı demir talaşların ve atık parçaların taşınmasında kullanılan konveyörlerdir. Manyetik taşıyıcının ürüne veya talaşa teması olmadığından, paletin ve özellikle taşınan ürünün bozulma riski yoktur. Palet sisteminde kullanılan neodyum mıknatıs nedeni ile maliyet açısından en yüksek konveyörlerdir. Konveyörün kontrolü, gövde üzerine yerleştirilen bir pano ya da soket vasıtası ile tezgaha bağlanarak direk tezgahın kontrol ünitesi üzerinden yapılabilir. İstenilen açı ve ölçülerde talaş taşıma kapasitesine göre imal edilebilir. Çok sık ve karmaşık bakım işlemleri gerektirmez. Sağlam ve uzun ömürlüdürler.

CNC işleme parkurlarından çıkan demir kırıntıları, toz parçaları ve preslere bağlı olarak çıkan atık parçaların taşınmasında kullanılan konveyör sistemleridir. Manyetik ismi palet sisteminde kullanılan neodyum mıknatıs ile talaş ve çapakları kendine doğru çekmesi ve dökülmeyi engelleyen sistemlerin oluşturulmasından kaynaklanır. Demir toz kırıntıları için oldukça uygun, ekonomik ve uzun ömürlü konveyörlerdir. Manyetik taşıyıcı ürün ile temas etme olasılığı olmadığından konveyörün bozulma riski de yoktur.

TR EN
Copyright © 2024

KUSURSUZ

Çözümlerimiz

EKONN A.Ş
Pzt. Cum. 09:00 - 18:00Orhan Gazi Mahallesi 1720 Sokak No: 1, 34538
Esenyurt/İstanbul
Copyright © 2024
Web Tasarım birNC
Web Tasarım birNC Web Tasarım