Dikey Konveyör


Dikey Konveyör

Dikey Konveyör
Dikey konveyörler, fabrika içerisindeki farklı konveyörlere entegre olarak taşıması yapılan malların dikey bir yüksekliğe çıkarılması konusunda yardımcı olmaktadır. Düz konveyörlerin son kısmında bir fotosel yardımıyla gelmekte olan ürün, dikey konveyörlere ulaşacağını bildirerek dikey konveyörü aktive etmektedir. Dikey konveyör aldığı bu sinyal ile birlikte üzerinde yukarı doğru taşınması gereken bir ürün olduğunu algılayarak kendisini aktive edip, ürünü yukarıda arzu edilen bir diğer konveyör sistemine aktarabilmektedir. Çalışma prensibindeki bu basitlik sonucunda üretim maliyetleri bir hayli düşük olması sebebi ile dikey konveyörleri uygun fiyatlarla hali hazırda bulunan taşıma sistemine entegre edilebilmektedir. 

Kaldırma yüksekliği önceden ayarlanarak her seferinde ayar yapılmadan her ürünü aynı yüksekliğe aktarabilmektedir. Düşük güç tüketimi sayesinde üretim maliyetlerine de ekstra yük bindirmeden üretim daha işlevsel bir hal alarak üretime devam edilmektedir. Taşıyıcı sayısını artırarak kesintisiz bir üretim sağlanabilmektedir. Düşük güç tüketimi ile nispeten çok daha sessiz bir üretim bandı olarak görev yapabilir. Entegre edilebilir ve böylece çok daha uygun fiyatlarla üretimi en işlevsel hale getirmesi sağlanır. Özünde taşıması yapılacak ürünler genelde koliler, kutular ya da kutular olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak üretilen ürünlerin özelliğine göre çevresi uygun bir şekilde uyarlanabilmektedir.

Ekonn sektörde her ürün için ayrı bir uyarlama yaparak sizlerin en uygun ürünü üretmenizi sağlamayı görev ediniyoruz. Yüksek teknoloji üretimimiz sayesinde uzun ömürlü ve pratik ürünlerimiz ile üretim şemasına işlevsellik katıyoruz. Sizler için istekleriniz doğrultusunda Ekonn tarafından üretilebilmektedir.

Dikey Konveyör Nedir?
Kaldırma yüksekliğini önceden ayarlayarak, her ürün her seferinde ayarlamaya gerek kalmadan aynı yüksekliğe ayarlanabilir. Düşük güç tüketimi sayesinde üretim maliyetini artırmadan üretimi daha işlevsel hale getirerek üretime devam edeceğiz. Taşıyıcı sayısı artırılarak kesintisiz üretim sağlanabilmektedir. Düşük güç tüketimi nedeniyle nispeten sessiz bir üretim hattı işlevi görür. En işlevsel üretim için çok daha ucuza entegre edebilirsiniz. Temel olarak, sevk edilen ürünler genellikle koli, kasa veya kasa olarak görüntülenir. Ancak ürünün özelliklerine göre ortamı ayarlayabilirsiniz.

Dikey konveyörler, endüstrinin herhangi bir kesiminde kullanılabilen ürünlerdir. Makineleri, tüm taşıma sistemlerine entegre edebiliyor ve kapsamlı çözümleri size özel olarak geliştirebiliyoruz. Tüm makinelerimiz kendi üretimimiz olduğundan, tasarımlarımız özgün zeminler üzerine oturabiliyor. Bu noktada tek yapmanız gereken bize ulaşmak ve ihtiyaçlarınızı belirtmek olacaktır.

Dikey Konveyörler Nasıl Çalışır?
Dikey konveyörler fabrikada farklı konveyörler ile entegre edilerek taşınan eşyanın dikey bir yüksekliğe çıkarılmasına yardımcı olur. Yassı konveyörlerin ucundaki fotosel yardımı ile gelen ürün, dikey konveyörü harekete geçirir ve dikey konveyörlere bildirir. Dikey konveyörler, taşınması gereken bir ürün olduğunun farkına varır, ürünü aktif hale getirir ve daha önce istenen başka bir konveyör sistemine aktarır. Bu basit çalışma prensibinin bir sonucu olarak, üretim maliyetleri oldukça düşüktür, bu nedenle dikey konveyörler ucuza entegre edilebilir. 

Her İhtiyaç İçin Gelişmiş Yöntemler
Ekonn, üretim yapan firmalar için çeşitli konveyör sistemi montaj ve imal edilmesinde rol oynayarak, üretime katkıda bulunmayı hedefliyor. Konveyör sistemlerini firmaların fiziki ürünlerine, üretim mallarına veya özel olarak fabrikanın fiziki yapısına göre üreterek doğru ve uygun üretim yapar. Konveyör sistemi yapı gereği sağlam olmak zorundadır ve bunun için en sağlam alaşımlar kullanır. Genel olarak çelik ve alüminyum yapılar kullanılır. Sizlerde üreteceğiniz ürünlere Ekonn kalitesiyle ulaşmak isterseniz internet sitemizde yer alan iletişim numaralarından ya da bizzat merkezimize gelerek teklifleri değerlendirebilirisiniz. Diğer tüm ürünlerimiz ile ilgili de bilgi alabilirsiniz.
 

TR EN
Copyright © 2024

KUSURSUZ

Çözümlerimiz

EKONN A.Ş
Pzt. Cum. 09:00 - 18:00Orhan Gazi Mahallesi 1720 Sokak No: 1, 34538
Esenyurt/İstanbul
Copyright © 2024
Web Tasarım birNC
Web Tasarım birNC Web Tasarım