Talaş Silosu

Partnerden Daha Öte

Talaş siloları, hat konveyörlerinden gelen yüksek kapasiteli talaşları depolamak ve gerektiğinde talaşları kamyonlara aktarmak için kullanılır. Kapı sistemi hidroliktir. Bakım maliyeti yoktur. Dayanıklıdırlar ve istenilen kapasite ve ölçüye göre imal edilebilirler. Tesislerin hurda ünitesinin oluşturduğu atıkların uzaklaştırılmasında önemli rol oynarlar. Talaş depolama silosu, talaşın kurutulduktan sonra geri dönüşüm işlemine hazır halde depolanması için kullanılmaktadır.

Metal talaşı, metallerin maliyet etkin üretimi, büyük ölçüde talaşların verimli bir şekilde işlenmesine bağlıdır. İyi bir envanter kontrolü ve talaşların uygun şekilde geri dönüşümünü sağlamak için, geri dönüşüm tesisine taşınmak üzere uygun şekilde depolanmalı ve geri kazanılmalıdır.

Silo depolama, sabit talaş nemlerinin korunmasına yardımcı olur ve dış ortamdaki tozu neredeyse tamamen ortadan kaldırdıkları için daha çevre dostudur. Silolar, kar veya buzun talaşlar üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırır.

Silo, dökme malzemelerin depolanması için bir yapıdır. Silolar tarımda tahıl, toz, fermente yem (silaj olarak bilinir) ve hayvan bulamacının depolanması için kullanılır. Silolar, diğer endüstriler tarafından kömür, çimento, kum, talaş, metal atık, gıda ürünleri ve talaşın toplu depolanması için kullanılır. Silolar, 10 ile 200 ton kapasiteli, yaklaşık 10 metre ile 90 metre yükseklik aralığındadır.

Farklı silo türleri şunları içermektedir:

Mühürlü silolar: içeriği nemden ve korumak için kullanılır

Bir talaş silosunun birincil işlevi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tebliğine uyum sağlamaktır. Silolar ayrıca talaş depolamanın genel işleyişinde çok önemli bir unsurdur. Ek olarak silolar, talaşların hem nemini hem de kalitesini izlemek için kullanılan ekipmanlara da uyumludur. Bu silolar çok sayıda ürünü işleyebilir ve sonuç olarak Metal  endüstrisinin son derece önemli bir unsurudur. Talaş siloları,. Birkaç farklı silo türü vardır. Hepsinin tasarımı biraz farklıdır. Ancak çürüme ve bozulmayı önlemek için aynı şekilde çalışırlar. Bu silolar güvenliği sağlamanın yanı sıra alt bölmeleri ünitenin geri kalanından çıkarılabilir ve içeriğin boşaltılmasına olanak tanır. 

Mobil Silo Nedir?

Mobil siloların taşınması ve sahada kurulması kolaydır. Mobil silolar genellikle dijital göstergeli ve yazıcılı bir elektronik tartı sistemi ile donatılmıştır. Bu, silodan boşaltılan herhangi bir miktarda talaşın kontrol edilmesini sağlar. Ayrıca silo içinde kalan miktarı bilebilmeniz için bir göstergeye de sahiptir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken faktör de talaş silolarının doldurma ve boşaltma sırasında etrasının güvenli olmasını sağlamaktır. seviye sensörleri, yoğun tozlu silolar için ideal çözümdür. Yanlış tasarım köprülemeye veya etkisiz doldurmaya yol açacağından, özel uygulamanız için doğru silo tasarımı çok önemlidir. Tasarım uygulamaya ve malzemeye bağlıdır.  Bu silolar çeşitli endüstriler için birden fazla tasarıma sahiptirler.

Talaş silosu hakkında daha fazla bilgi almak için şimdi bize ulaşın.

 

SERTİFİKALAR

TR EN
Copyright © 2022

KUSURSUZ

Çözümlerimiz

EKONN A.Ş
Pzt. Cum. 08:00 - 17:00Orhan Gazi Mahallesi 1720 Sokak No: 1, 34538 Esenyurt
İstanbul
Copyright © 2023
Web Tasarım birNC
Web Tasarım birNC Web Tasarım